YENİ IPARD HİBELERİ

Türkiye ve Avrupa birliği fonları ile finanse edilen IPARD II Programı yeni bir çağrı ile Proje başvurularını kabul etmeye başlayacaktır. Bu kapsamda 103 Tedbiri adı altında Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar desteklenecektir. Bu kapsamda aşağıda belirtilen sektörler destek dahilinde bulunmaktadır.

103-1 .  Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

103-2 .  Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

103-3 .  Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

103-4 .  Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

103-5 .  Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

Yukarıda belirtilen tüm sektörler için Proje başvuruları 28.09.2017 tarihine kadar yapılabilecektir. Belirtilen sektörler için toplam destek tutarı 122.177.559 Euro’dur. Bu kamu katkısı, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır. Destekleme oranı uygun yatırım harcamaları için %50 oranlı olarak uygulanacaktır.

Program IPARD çağrı ilanı kapsamında destek almak amacıyla başvuruların yapılacağı ve yatırımın uygulanacağı iller;

Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Ordu, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Uşak, Van, Yozgat illeri için başvurular kabul edilecektir.

Gerçekleşecek yatırımların en geç 18 ay içinde tamamlanmış olması gerekmektedir.

Desteklenecek sektörler, destek oranı ve destek bütçesi şu şekildedir;

TEDBİR ADI SEKTÖR SEKTÖR ADI DESTEK ORANI TOPLAM DESTEK BÜTÇESİ (AVRO)
Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar 103-1 Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması %50 122.177.559,21
103-2 Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması %50
103-3 Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması %50
103-4 Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması %50
103-5 Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması %50

 

AŞAMA DANIŞMANLIK olarak bünyemizde TSE Sertifikalı IPARD danışmanları yer almaktadır. Böylelikle verilen danışmanlık için hem kaliteli ve güvenli bir kurumdan hizmet almış olacak hem de verilen danışmanlık hizmet maliyetlerinin de %50 hibe destek kapsamında olması sağlanacaktır.

IPARD PROJE DANIŞMANI SERTİFİKASI_4573949 (Bülent SEVİL).jpgIPARD PROJE DANIŞMANI SERTİFİKASI_4204378 3.jpg

Başvurular Eylül ayı itibariyle TKDK ya yapılacak olup yatırımcıların şimdiden planlamamalarını yaparak bizimle bağlantıya geçmeleri önem arz etmektedir.

İSTERSENİZ TELEFONUNUZU BIRAKIN, UZMANLARIMIZ SİZİ ARASIN

 

Reklamlar